Blog

Wynajem domku w górach, a kwestia wyżywienia. Jak planować posiłki?

Podczas planowania wyjazdu wakacyjnego w góry jedną z najważniejszych kwestii jest znalezienie odpowiedniego miejsca noclegowego, ale nie można zapominać również o wyżywieniu. Wybór najlepszej opcji związanej z posiłkami jest zależny od wielu czynników, w tym między innymi od tego, czy jadą jedynie osoby dorosłe, czy również dzieci, czy lubimy gotować sami i mamy sklepy w pobliżu, a także czy kuchnia w wynajmowanym domku jest odpowiednio wyposażona.

Wyposażenie kuchni w górskim domku

Jeśli wynajmujemy cały domek w górach, to warto sprawdzić, jak wyposażona jest znajdująca się nim kuchnia. Jest to szczególnie ważne, gdy planujemy samodzielnie przygotowywać posiłki, choćby miały być to tylko śniadania i kolacje po powrocie z całodziennych wycieczek. Podstawa to lodówka, płyta grzewcza i naczynia stołowe wraz z garnkami oraz innymi potrzebnymi akcesoriami. Dużym udogodnieniem będą także mikrofalówka, ekspres do kawy, blender czy toster. Te wszystkie sprzęty pozwalają przyrządzić zarówno proste posiłki, jak i najbardziej skomplikowane dania, jeśli tylko będziemy mieli na nie ochotę.

Jak najlepiej zaplanować wyżywienie w górskim domku?

Planowanie wyżywienia zależy przede wszystkim od tego, kto pojedzie na naszą wycieczkę. Jeśli będą to małe dzieci, to dla nich musimy przygotowywać osobne posiłki, podobnie będzie z alergikami. Drugą ważną zmienną jest bliskość sklepu czy targowiska, na którym będziemy mogli zaopatrywać się w świeże produkty. Innym rozwiązaniem może być przywiezienie własnych zapasów do wynajmowanego domku, ale to bardziej skomplikowana opcja i wymagająca planowania posiłków już przed wyjazdem.

Najwygodniej jest kupować produkty na miejscu, szczególnie jeśli są lokalnie wytwarzane, a następnie przygotowywać z nich świeże posiłki. Wtedy mamy pewność, że są smaczne i zdrowe, a do tego przyprawione w taki sposób, jaki najbardziej lubimy. Jeżeli jednak danego dnia nie będziemy mieli czasu na długie gotowanie, to możemy na obiad wybrać się do pobliskiej restauracji, a tylko pozostałe posiłki zjeść w domku. Dobrze wyposażona kuchnia daje duże możliwości, zarówno tym, którzy będą chcieli gotować dużo, jak i tym, którzy tylko odgrzewają gotowe dania lub przygotowują bardzo proste i szybkie potrawy.

Wróć