Blog

Wielkanoc w górach - dlaczego to dobry pomysł?

Wielkanoc to najważniejsze święto chrześcijańskie, jednak obchodzone nie z takim przywiązaniem do tradycji jak Wigilia i Boże Narodzenie. Dlatego wiele osób decyduje się na wyjazd w góry, gdzie można nie tylko obcować z przyrodą, ale przede wszystkim aktywnie spędzić czas na górskich szlakach lub stokach.

Góry w okresie wielkanocnym

Polskie góry są pięknie niezależnie od pory roku. Jednak, jeśli chcemy odpocząć z dala od tłumów na górskich szlakach, warto wybrać wypoczynek w okresie wielkanocnym. To czas, kiedy szlaki nie są oblegane, a dostęp do pomników przyrody jest niemal nieograniczony. Jest to również moment, w którym przyroda budzi się do życia. Można więc spacerując po górskich ścieżkach nie tylko zażywać świeżego powietrza, ale też obserwować piękno odradzających się drzew, krzewów oraz kwiatów.

Zalety wyjazdów wielkanocnych

Wielkanoc wielu z nas kojarzy się z domowymi porządkami, gotowaniem przez długie godziny oraz przygotowaniem stołu na wizytę gości. To wszystko prawda. Dlatego może warto choć raz uciec od domowych obowiązków i spędzić święta wielkanocne w górskiej chacie, gdzie nie trzeba myć okien i szorować podłogi? Pobyt w takim miejscu to szansa na zaznanie spokoju, naładowanie baterii oraz możliwość realnego spędzenia czasu z najbliższymi. Wspólne spacery po górskich ścieżkach, obserwacja rodzącej się do życia przyrody, wieczory przy kominku oraz piękne widoki na górskie szczyty z okna sprawią, że święta wielkanocne będą niezapomniane. Pobyt w górach w Wielkanoc to również szansa na poznanie lokalnych zwyczajów oraz spróbowania w restauracjach świątecznych potraw.

Wróć