Blog

Savoir-vivre gościa. Co wolno, a czego nie w wynajmowanym domku w górach?

Idealne miejsce na spędzanie urlopu z rodziną i dziećmi lub w gronie przyjaciół są góry. Jednak zawsze musimy pamiętać o obowiązku przestrzegania obowiązujących zasad.

 Jak zachować się w wynajmowanym domku w górach?

Wakacje to czas na odpoczynek, oderwanie się od dnia codziennego, hałasu. Każdy spędza urlop według własnych upodobań. Dla jednych najlepszym wyborem jest morze dla innych góry. Miłośnicy długich spacerów po szlakach wybierają oczywiście góry. Wiadomo jest, że w każdym miejscu należy zachowywać się w sposób kulturalny. Właściciel określa zasady pobytu w domkach i musi stworzyć regulamin. Najemca, decydując się na pobyt w domku w górach, jest zobowiązany do jego przestrzegania. Głośne słuchanie muzyki do późnych godzin wieczornych to najczęściej przeszkadza sąsiadom. Musimy brać pod uwagę, że niektórzy przyjeżdżają z dziećmi, inni nie chcą słuchać tego rodzaju muzyki, a cisza nocna obowiązuje od 22 do 6 rano. Nie tylko muzyka może przeszkadzać naszym sąsiadom, ale również krzyki naszych dzieci czy kłótnie, nie bądźmy uciążliwi dla sąsiadów. Ponadto bardzo ważną rzeczą jest utrzymanie porządku w czasie pobytu.

Urlop w górach, czemu nie?

Wynajęcie domku na urlop stało się bardzo popularne w ostatnim czasie. Częściej turyści decydują się na tę formę odpoczynku niż kwatery. Wszystkie udogodnienia, jakie znajdują się w domku, dają nam komfort pobytu. Zarazem nie ma potrzeby wożenia ze sobą dodatkowych rzeczy, gdyż wszystko znajdziemy na miejscu. Taka opcja wynajmu okazuje się bardzo kusząca, porównując z wynajmem kwater, gdyż cena bywa podobna, a warunki wręcz luksusowe.

Domki wyposażone są w kuchnie, co daje możliwość przygotowania sobie posiłku. Niekoniecznie musimy codziennie wybierać się na obiad do restauracji. Smacznie możemy zjeść, przygotowując własne ulubione dania lub zrobić grilla. Urlop na łonie natury w domkach cenią sobie zwłaszcza osoby mieszkające w blokowiskach. Chata pod Przehybą zaprasza do luksusowego domku, w którym można spędzić miły urlop w gronie przyjaciół lub z rodziną.

Wróć