Blog

Rodzinny pobyt w górach. Dlaczego domek na wyłączność to dobra opcja na wakacje z dziećmi?

Dłuższy urlop, wakacje czy wyjazd na weekend - w tym momencie zawsze pojawia się dylemat jaki nocleg wybrać. Szczególnie, gdy jest to wyjazd z dziećmi, który rządzi się swoimi prawami. Możliwości jest wiele, a każdy chce odpocząć w jak najlepszych warunkach - wszystko po to, by jego długo wyczekiwany odpoczynek był jak najlepszy. Mimo, że każdy spędza swój urlop indywidualnie, jeden aktywnie, chodząc np. po górach, a inny odpoczywając na hamaku samotnie lub z rodziną i przyjaciółmi – wszystkich łączy jedno: dobry wypoczynek. Gdy weźmiemy pod uwagę miłośników gór, to odpoczywają oni zarówno latem, jak i zimą, ponieważ góry są piękne o każdej porze roku. Dlatego jeżeli jesteś miłośnikiem gór, postaw na sprawdzony nocleg w Beskidzie Sądeckim.

Dlaczego warto wynająć domek w górach na wyłączność?

Szukając noclegu w górach można się natknąć na różnego rodzaju pokoje zarówno w hotelach, jak i pensjonatach. Miejsc do noclegu jest bardzo dużo, przez co czasami ciężko wybrać, szczególnie gdy ceny są konkurencyjne, a my mamy konkretne potrzeby. Jednak jest wiele argumentów, które dają przewagę domkom na wyłączność.

  • Prywatność i intymność - każdy ceni swoją prywatność ponad wszystko. Dlatego mając wynajęty domek tylko dla siebie lub swojej rodziny, nie będziemy musieli się obawiać, że płacz naszego dziecka zakłóci komuś sen. W drugą stronę również to działa, ponieważ nam też może przeszkadzać na przykład głośne biwakowanie sąsiadów za ściany. Odpoczynek w domku jest inny i uzależniony tylko od naszych potrzeb i zachcianek. Wstajemy kiedy chcemy, nie ogranicza nas czas na śniadanie, obiad czy kolację. Możemy zrobić sobie grilla, jeżeli przyjdzie nam na to ochota. Jedzenie w hotelu również ma swoje ograniczenia, jak np. strój, w którym możemy się tam pokazać.
  • Atrakcje - wynajmując domek na wyłączność niekoniecznie zawsze sami organizujemy sobie czas. Niektóre domki mają w swojej ofercie możliwość wypożyczenia fajnych atrakcji czy  przedmiotów. Poranny wypad rowerami na grzyby wraz dzieckiem? Czemu nie! Rowery z dodatkowym fotelikiem dla dziecka to naprawdę genialne urozmaicenie wakacyjnego czasu. Quady to również bardzo fajna aktywizacja - szczególnie, gdy możemy nauczyć się czegoś nowego. Wycieczka quadami po lesie czy okolicznych wzgórzach z pewnością przyniesie sporo frajdy całej rodzinie.
  • Ognisko i grill - może być wspólne dla wielu domków lub indywidualne. To od ciebie zależy czy zechcesz dołączyć czy nie. Organizacja wieczorów góralskich to naprawdę świetna zabawa,  która integruje często obcych sobie ludzi.
  • Wyposażenie - tutaj domki nie mają konkurencji, ponieważ ich wyposażenie z oczywistych powodów jest większe ze względu na przestrzeń: zaczynając od kuchni, w której mamy pełen asortyment sprzętu, poprzez salon, gdzie znajdziemy najczęściej kanapę z telewizorem, aż po taras z leżakami lub krzesłami do porannego picia kawy. Dodatkowo, kto nie chce oglądać pięknych widoków z tarasu swojego domku?Wyposażenie jest naprawdę wielkim plusem, który zaczynamy doceniać po czasie. Pomyślmy, co w przypadku, gdy nasze ubrania są całe w błocie i przemoknięte?  Bez problemu wrzucimy je do pralki i po chwili będą czyste i suche. Gdy mamy dzieci, pralka w miejscu naszego wypoczynku to must have! Każdy, kto miał styczność z dziećmi wie, ile razy zmienia się im ubrania. To naprawdę ułatwia wypoczynek, szczególnie w górach, gdzie pogoda potrafi zaskakiwać.
  • Duża przestrzeń - jest mocno połączona z punktami wyżej. Mamy miejsce do odpoczynku, grillowania, zabawy z dziećmi, grania w piłkę czy uprawiania sportu. W wielu przypadkach nawet naszego pupila mamy gdzie wyprowadzić. Jest to po prostu ogromny komfort, który daje nam ta przestrzeń.
  • Cena - uzależniona często od warunków w domku oraz lokalizacji. Jednak tutaj mamy duży plus, ponieważ całość wynajęcia domku możemy podzielić na ilość osób, które z nami jadą. W przypadku wyjazdu rodzinnego cena będzie atrakcyjna, ponieważ im większa grupa tym lepsza cena.

Co należy sprawdzić przed rezerwacją?

Mimo, że większość rzeczy załatwimy teraz online, to w przypadku wynajmowania domku warto skontaktować się z właścicielem. Dzięki takiemu zabiegowi dowiesz się konkretów związanych z twoim noclegiem, warunkami, jakie tam panują oraz dostępu do ewentualnych atrakcji czy udogodnień.

Wróć