Blog

Rodzinne wakacje w domu z jacuzzi

Wybór miejsca, w którym spędzimy wakacje to bardzo ważna decyzja. Trzeba uwzględnić nie tylko preferencje całej rodziny związane z oczekiwanymi atrakcjami, ale także wymagania co do lokalizacji oraz najbliższego otoczenia. Ważny będzie także ulubiony sposób spędzania czasu czy najczęściej  wykonywane rodzaje aktywności fizycznej. Poza możliwościami wypoczynku, jakie ma do zaoferowania konkretna okolica istotne są także cechy obiektu, w którym się zatrzymamy.

Powinien gwarantować odpowiedni do naszych przyzwyczajeń poziom komfortu oraz pozwalać na ciekawe spędzanie czasu po zwiedzaniu znajdujących się w pobliżu miejsc wartych obejrzenia albo uprawianiu sportu. Będzie to ważne również w razie niepogody, gdy przez jakiś czas trzeba pozostać na miejscu. Jednym z interesujących pomysłów na połączenie wygodnej kwatery z pobytem w ładnej okolicy są rodzinne wakacje w domu z jacuzzi. Taką możliwość oferuje znana ze świetnej lokalizacji i komfortu Chata pod Przehybą. Przekonajmy się, dlaczego warto zdecydować się na taki wybór.

Komfortowy wypoczynek dla całej rodziny w Chacie pod Przehybą

Chata pod Przehybą to nowoczesny, a jednocześnie utrzymany w górskiej stylistyce dom do wynajęcia położony w najpiękniejszej części Beskidu Sądeckiego. Obiekt znajduje się na uboczu, w cichej i spokojnej okolicy, jednak jego lokalizacja gwarantuje łatwy dojazd niezależnie do pory roku i warunków atmosferycznych. Dom składa się z nowoczesnych apartamentów z własnymi łazienkami oraz pomieszczeń wspólnych, w tym dużego salonu, sali kinowej z profesjonalnym nagłośnieniem, a także dużego pokoju rekreacyjnego ze stołem do ping-ponga czy lubianymi przez wszystkich „piłkarzykami”. Jedną z największych atrakcji jest jednak własna strefa Spa & Wellness, w której można skorzystać zarówno z sauny, jak i relaksującej kąpieli w jacuzzi.

Wypoczynek w jacuzzi to najlepszy sposób na regenerację po całym dniu spędzonym na górskich wycieczkach, zwiedzaniu znajdujących się w okolicy atrakcji turystycznych czy uprawianiu ulubionej dyscypliny sportowej. Kąpiel bąbelkowa ma znakomity wpływ na zdrowie – poprawia krążenie, delikatnie masuje skórę, a także pomaga w rozluźnieniu zmęczonych mięśni. Jacuzzi to sposób na pozbycie się stresu i odpoczynek w przyjemnej atmosferze. Wielką zaletą korzystania z jacuzzi jest fakt, że można z niego korzystać razem z dziećmi, co będzie dla nich dodatkową atrakcją. Kąpiel w jacuzzi to także pomysł na wieczór z przyjaciółmi czy na romantyczne chwile tylko we dwoje.

Warto pamiętać, że strefa Spa & Wellness daje także możliwość korzystania z sauny parowej i suchej. Dobrym pomysłem będzie więc skorzystanie z kąpieli w jacuzzi jako relaksującego wstępu do pobytu w saunarium. Rozgrzanie całego ciała w saunie to dobry sposób na głębokie odprężenie i regenerację. W wysokiej temperaturze organizm pozbywa się toksyn, znikają napięcia mięśniowe, a dzięki poprawie krążenia cały organizm zyskuje dużą dawkę tlenu. Kąpiel w saunie to także możliwość wyciszenia się i odpoczynku psychicznego. 

Atrakcje Beskidu Sądeckiego

Rodzinne wakacje w Chacie pod Przehybą to nie tylko korzystanie z komfortu oferowanego przez sam obiekt i udogodnień związanych ze strefą Spa & Wellness, ale także szansa na spędzanie czasu w okolicy obfitującej w piękne krajobrazy oraz wiele atrakcji turystycznych, ciekawostek przyrodniczych i historycznych. Przedsmak czekających na gości przeżyć daje już wspaniały widok z tarasu. Zachwyca zarówno panorama na okoliczne szczyty, jak i cisza i spokój okolicznych łąk i lasów. 

W niedalekim sąsiedztwie Chaty pod Przehybą znajdują się liczne szlaki turystyczne, dzięki którym można odbywać pasjonujące wycieczki po paśmie Jaworzyny. Miłośnicy górskich wypraw mogą także udać się w niezbyt odległe Pieniny, kuszące niezapominanymi widokami ze szczytu Sokolicy czy piękną panoramą Trzech Koron. Wiele emocji dostarcza również spływ doliną Popradu, który można odbyć łodziami, pontonami lub kajakami w zależności od upodobań.

Urozmaiceniem pobytu w Chacie pod Przehybą może być również zwiedzania zachowanych ruin średniowiecznych zamków. Warto zobaczyć pozostałości położonego nieopodal zamku we wsi Rytro i wybrać się do ruin zamku w Nowym Sączu. Miłośnicy historii chętnie odwiedzą też okazały, znajdujący się na terenie Słowacji zamek w Lubowli. Ciekawostką może być nowoczesna platforma widokowa w Woli Kroguleckiej, skąd można podziwiać wspaniałą panoramę Beskidu. 

Wakacje w Chacie nad Przehybą to także możliwość obcowania z przyrodą. Beskid Sądecki to wspaniałe lasy z licznymi szlakami turystycznymi i ścieżkami edukacyjnymi. Będąc w okolicy, warto odwiedzić unikalny staw Czarna Małka, który powstał w wyrwie po osunięciu się części zbocza. Bardzo interesujące są również mofety, czyli źródła, w których na powierzchnię wydobywa się samoistnie dwutlenek węgla.

Czas spędzony w Chacie pod Przehybą to niezapomniane przeżycia oraz komfort korzystania ze starannie zaaranżowanego i wyposażonego górskiego domu. Goście mogą nie tylko rozkoszować się walorami okolicy, ale także wypoczywać w strefie Spa & Wellness zażywając kąpieli w jacuzzi czy saunie parowej lub suchej.

Wróć