Blog

Podróż poślubna w górach - jak świętować na wysokim poziomie ceremonię zaślubin?

Przygotowania do ślubu oraz wesela zajmują bardzo dużo czasu, wymagają podejmowania wielu decyzji i mogą być stresujące. Jako para młoda zwykle dopiero po zakończonych uroczystościach możecie wreszcie odetchnąć i naprawę odpocząć. Dlatego warto zaplanować wtedy wyjazd w miejsce znajdujące się blisko natury, bo to właśnie kontakt z przyrodą jest najbardziej relaksujący. Jeśli tylko lubicie długie spacery z dala od wielkiego miasta, a pofałdowany krajobraz za oknem jest waszym ulubionym, to wybierzcie góry.

Atrakcje dostępne w górach

Wyjazd w góry to propozycja szczególnie dla tych, którzy uwielbiają spędzać czas, wspinając się po skalistych, łąkowych lub leśnych szlakach o różnej trudności. Ale to wcale nie są jedyne atrakcje, jakich możecie się spodziewać, jeśli wybierzecie tę opcję na swoją podróż poślubną czy na większy wyjazd z przyjaciółmi lub rodziną. Wynajęcie domu w górach zapewnia dużo więcej możliwości spędzania czasu. To przede wszystkim kontakt z przyrodą przez cały czas, począwszy od przebudzenia i zobaczenia malowniczej górskiej panoramy za oknem oraz usłyszenia śpiewu ptaków.

Sam domek zapewnia komfortowe zamieszkanie i prywatność w odróżnieniu od dużego hotelu czy pensjonatu. Wystarczy wyjść na taras z kawą i kontemplować otaczającą dziką naturę albo zanurzyć się w odprężającej lekturze i słyszeć, jak przyroda wokół żyje oraz nieustannie się zmienia. Poza tym niektóre domki, tak jak Chata pod Przehybą w Beskidach, mają wśród dostępnych opcji również strefę SPA. Obejmuje ona możliwość skorzystania z sauny suchej i parowej, a także jacuzzi oraz innych zabiegów, które znakomicie relaksują, nawet jeśli na zewnątrz nie ma pogody do spacerów czy górskich wspinaczek.

Wynajęcie domku w górach to godna polecenia propozycja, jeśli chcecie spędzić niezapomniany czas podczas podróży poślubnej. Takie miejsce zostało urządzone komfortowo i zapewnia wszystko, co będzie nam potrzebne w trakcie wyjazdu. Położenie w sercu gór to bliskość szlaków pieszych, jeśli tylko macie ochotę na wędrowanie i pogoda jest dobra. Jednocześnie jednak bardzo łatwe może być także zachowanie zupełnej prywatności oraz oddalenie się od męczącego turystycznego zgiełku, aby spędzić trochę czasu we dwoje w romantycznym otoczeniu zachwycającej przyrody.

Wróć