Blog

Dom ze spa w górach - zalety wypoczynku

Pobyt w górach to jeden z ciekawszych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Niezależnie od tego, czy planujemy wyjazd na letnie wakacje, ferie zimowe, czy mamy zamiar odetchnąć wiosną lub latem, możemy tu liczyć na wiele atrakcji. Są wśród nich przeżycia związane zarówno z możliwością wędrówek po górskich szlakach, jak i zwiedzania ciekawych historycznie lub przyrodniczo miejsc czy uprawiania sportu.

Szukając odpowiedniego obiektu, w którym można się będzie zatrzymać, warto zadbać również o to, żeby zapewniał on pełny komfort pobytu, przyjazną atmosferę oraz był właściwie wyposażony. Ciekawą ofertą może być wynajęcie domu ze Spa położonego w górach. Dzięki zestawieniu położonego w atrakcyjnej okolicy domu oraz dostępowi do pozostającego do wyłącznej dyspozycji Spa, wszystkie planowane aktywności będzie można połączyć z relaksem i odprężeniem w luksusowych warunkach. Przyjrzyjmy się bliżej, dlaczego warto zdecydować się na taki wyjazd oraz sprawdźmy, jakie atrakcje czekają na gości „Chaty pod Przehybą”.

Spa & Wellness w „Chacie pod Przehybą”

„Chata pod Przehybą” to luksusowy dom na wynajem, zaprojektowany w stylu nawiązującym do architektury regionalnej, choć jednocześnie nowoczesny i inspirowany współczesnymi trendami architektonicznymi i aranżacyjnymi. Budynek jest położony w malowniczym Beskidzie Sądeckim, który przyciąga zarówno narciarzy, jak i amatorów pieszych wycieczek czy relaksu na łonie natury. Mimo swej lokalizacji do „Chaty pod Przehybą” można łatwo dotrzeć własnym autem. Obiekt jest wyposażony w dobrze zaprojektowane i komfortowe apartamenty z łazienkami, a także w szereg udogodnień uprzyjemniających pobyt, w tym m.in. wygodny pokój dzienny z kominkiem, sporą salę kinową z profesjonalnym nagłośnieniem, a także pomieszczenia rekreacyjne ze stołem do ping-ponga. Największą niespodzianką oferowana przez „Chatę pod Przehybą” jest jednak strefa Spa & Wellness, pozwalająca na spędzenie czasu w atmosferze przypominającej ekskluzywne wielogwiazdkowe hotele bez utraty możliwości przebywania w ciszy i spokoju oraz cieszenia się towarzystwem rodziny lub grona przyjaciół.

Strefa Spa & Wellness to dwa elementy zapewniające relaks i możliwość odprężenia oraz regeneracji – wspaniale wyposażone saunarium oraz komfortowe jacuzzi. Saunarium w „Chacie pod Przehybą” oferuje zarówno saunę suchą, jak i parową. W saunie suchej można zażyć kąpieli w bardzo wysokiej temperaturze, która może nawet zbliżać się do 100°C, połączonej jednak z bardzo niską wilgotnością powietrza. Sauna parowa daje zupełnie inne odczucia, ponieważ panuje w niej wysoka wilgotność, która może sięgać nawet 80%, a temperatura jest tu niższa i wynosi zwykle między 45 a 65°C. Kąpiel w jacuzzi oznacza z kolei bardzo delikatny, lecz intensywny masaż bąbelkowy, gwarantujący pełne odprężenie.

Kąpiele w saunie lub w jacuzzi to sposób na wspaniały wypoczynek i wspólne spędzanie czasu, zarówno po emocjonujących górskich wyprawach, jak i uprawianiu narciarstwa, jeździe na rowerze górskim czy spływie kajakowym. Wizyta w domowym Spa & Wellness to również możliwość ukoronowania udanego dnia spędzonego na tarasie z widokiem na okolicę, czy wstęp do korzystania z uroków Beskidów i pobliskich miejscowości.

Korzystanie z dostępnych w strefie Spa sauny i jacuzzi to nie tylko możliwość relaksu dzięki rozgrzaniu i rozluźnieniu wszystkich mięśni, ale też sposób na poprawę samopoczucia i zdrowia. Kąpiele w saunie korzystnie wpływają na pobudzenie krążenia, ułatwiają pozbywanie się z organizmu toksyn, poprawę przemiany materii i stanu skóry. Regularne saunowanie to także metoda poprawy odporności. Kąpiel w jacuzzi to delikatny masaż skóry i mięśni, a także pozbycie się stresu oraz duża dawka pozytywnej energii.

Co poza sauną i jacuzzi – czyli Beskid Sądecki i okolice

Choć korzystanie ze strefy Spa & Wellness dostępnej w „Chacie pod Przehybą” może być elementem, który zdecydowanie uprzyjemni i uatrakcyjni pobyt, to warto też skorzystać z licznych atutów bliższej i dalszej okolicy. Beskid Sądecki to wiele szlaków turystycznych zapewniających kontakt z przyrodą oraz wspaniałe widoki. Do wycieczek zachęca położone nieopodal pasmo Jaworzyny. Warto też zdecydować się na nieco dalszy wypad i zapoznać się z pięknem Pienińskiego Parku Narodowego nie tylko zdobywając najsłynniejsze szczyty jak Trzy Korony czy Sokolica, ale też wziąć udział w niezapomnianym spływie Dunajcem czy odwiedzić położony na Słowacji Czerwony Klasztor. Ciekawym pomysłem może być wypad w Gorce. Dla szukających atrakcji widokowych nieco bliżej dobrą propozycją będzie platforma Widokowa w Woli Kroguleckiej.

Miłośnicy sportów wodnych mogą wybrać się na spływ doliną Popradu, gdzie dostępne są nie tylko tradycyjne łodzie, ale także pontony czy kajaki. Jeśli goście są gotowi na nieco dalszą wyprawę do dyspozycji pozostaje Zalew Czorsztyński, czy położone nieco dalej Jezioro Rożnowskie. Osoby zainteresowane ciekawostkami przyrodniczymi powinny odwiedzić unikatowy, powstały w wyrwie po wielkim osuwisku staw Czarna Małka. Warto odwiedzić położone w sąsiedztwie źródła, w których wraz z wodą na powierzchnię wydostaje się dwutlenek węgla, czyli tzw. mofety.

Wszyscy zainteresowani historią i lubiący pozostałości dawnych fortyfikacji mogą odwiedzić znajdujące się w okolicy zamki i ich ruiny. Warto w tym celu udać się do Nowego Sącza oraz wsi Ryto. Atrakcyjna może być również wizyta w dalej położonych średniowiecznych zamkach Niedzicy, Czorsztynie, czy w położonym na Słowacji, ale mocno związanym z polską historią zamku w Starej Lubowli.

Wróć