Blog

Dom z sauną – luksus w górach

Górski wypoczynek kojarzy się najczęściej z podziwianiem wspaniałych krajobrazów, obcowaniem z dziką przyrodą, a także z uprawianiem turystyki lub sportów zimowych. Większość osób decydujących się na spędzenie urlopu czy weekendowego wyjazdu w położonym w atrakcyjnej okolicy górskim ustroniu liczy na możliwość odpoczynku od zgiełku i codziennych obowiązków.

Jednak ani górskie wycieczki, ani jazda na nartach czy snowboardzie nie oznacza konieczności mieszkania w spartańskich warunkach, np. typowych pokojach przypominających wystrojem bardzo skromne wysokogórskie schroniska. O wiele przyjemniej i efektywniej można zregenerować siły, korzystając z oferty wynajmu domu w górach z luksusowymi apartamentami, które zapewniają nie tylko znakomite i komfortowe wyposażenie, ale wiele dodatkowych atrakcji, np. możliwość korzystania z odprężającej sauny. Zobaczmy, na jakie atrakcje można liczyć, wybierając się na górskie wakacje w chacie pod Przehybą.

Górski wypoczynek w znakomitych warunkach

Beskid Sądecki oferuje wiele atrakcji turystycznych i przyrodniczych. Miłośnicy wspaniałych widoków i wędrówek po górskich szlakach z radością wybiorą się w pasmo Jaworzyny, a być może zdecydują się również na krótki wypad w położone nieopodal Pieniny. Wspaniałych przeżyć może też dostarczyć spływ doliną Popradu. Spragnieni atrakcji przyrodniczych mogą zainteresować się unikalnym stawem Czarna Małka lub mofetami, czyli miejscami, gdzie spod powierzchni ziemi uwalnia się samoistnie dwutlenek węgla. Ciekawostką dla lubiących historię będą z pewnością ruiny okolicznych średniowiecznych zamków. Po trudach związanych z uprawianiem sportu czy zwiedzaniem okolicy warto wypocząć w prawdziwie sielskiej scenerii, korzystając z obiektu, który gwarantuje znakomite warunki i rewelacyjne widoki.

Relaks w górskiej chacie położonej w pięknej i malowniczej okolicy to marzenie wielu osób. Wspaniały urlop w towarzystwie najbliższej rodziny czy grona wypróbowanych przyjaciół to znakomity sposób na miłe spędzenie wolnego czasu, który jednocześnie pozwala na zaplanowanie wielu atrakcji, zarówno podczas zwiedzania okolicy, jak i w trakcie chwil poświęconych na korzystanie z dostępnego gościom wyposażenia i udogodnień.

Wynajęcie luksusowego domu położonego na uboczu, z dala od miejscowości tłumnie odwiedzanych przez turystów to gwarancja spokoju i niezmąconej ciszy. Chata pod Przehybą to pięknie zaprojektowany i znakomicie wyposażony obiekt oferujący bardzo dobre warunki. W stylowo, a zarazem nowocześnie wykończonym budynku znajdują się wygodne apartamenty z łazienkami utrzymujące standard luksusowego hotelu. Do dyspozycji gości są również przestronne i atrakcyjnie zaaranżowane pomieszczenia wspólne – duży salon z kominkiem i widokiem na panoramę okolicznych szczytów, sala kinowa z projektorem i nagłośnieniem, a także pomieszczenia rekreacyjne, z możliwością gry w ping-ponga czy tenis stołowy. Jedną z większych niespodzianek czekających na gości jest jednak strefa relaksu z nowoczesnymi saunami.

Góry i sauna – połączenie, któremu trudno się oprzeć

Relaks to nie tylko ciekawe spędzanie czasu i poznawanie atrakcji znajdujących się w okolicy, ale także dbanie o odprężenie fizyczne i psychiczne. Jednym z najlepszych sposobów na ukojenie duszy i odpoczynek dla ciała jest korzystanie z sauny. Kąpiele w saunie to świetny sposób na pozbycie się napięcia i stresu. Ciepło sprzyja rozluźnieniu mięśni, a dzięki podwyższonej temperaturze organizm ma okazję oczyścić się z toksyn i zregenerować. Sauna poprawia krążenie, ułatwia przemianę materii, a także korzystnie wpływa na stan skóry. Osoby zażywające kąpieli w saunie łatwiej pozbędą się problemów z cerą, a także poprawią swoją odporność i ogólny stan zdrowia.

W centrum wellness w Chacie pod Przehybą można skorzystać zarówno z sauny suchej, jak i parowej. Sauna sucha to kąpiel w bardzo wysokiej temperaturze, która nierzadko zbliża się do nawet 100°C, łączy się jednak z niedużą wilgotnością powietrza, na poziomie około 10%. Takie warunki sprawiają, że pobudzone rozszerzeniem naczyń krwionośnych krążenie znakomicie natlenia cały organizm, wpływając jednocześnie korzystnie na układ oddechowy. Sauna parowa to zupełnie inne warunki. W tym przypadku temperatura jest znacznie niższa, sięgając zaledwie kilkudziesięciu stopni. Najczęściej jest to około 45–65°C. O wiele większa jest jednak wilgotność powietrza, która może wynosić nawet 60–80%.

Korzystanie z sauny to cały rytuał, celebrowany zwłaszcza w krajach skandynawskich, ale znany również na niektórych terenach słowiańskich. W strefie relaksu w Chacie pod Przehybą sauna to jednak nie wszystkie dostępne atrakcje. Goście mogą bowiem korzystać również z masażu wodnego podczas kąpieli w jacuzzi. Duża wanna z hydromasażem pozwala na szybkie odprężenie oraz jest doskonałym miejscem na wspólne spędzanie czasu w odprężającej bąbelkowej kąpieli.

Wróć