Blog

Dlaczego coraz więcej osób wynajmuje domek w górach zamiast nocować w pensjonacie lub hotelu?

Hotele i pensjonaty wiodły prym w ramach turystycznej bazy noclegowej przez wiele lat. W ciągu tego czasu korzystali z nich co roku ci sami klienci.

W końcu ten sam rytm i typowy układ wakacji w hotelu zaczyna się przejadać turystom tak polskim, jak i zagranicznym. W całej w Polsce, a więc także jeżeli chodzi o turystykę górską, na popularności zyskuje wynajem wolnostojącego domkuDlaczego? W tym artykule rozważymy za i przeciw spędzenia wakacji w domku w górach zamiast w pensjonacie lub hotelu – zapraszamy do lektury.

Nowy poziom prywatności

Przede wszystkim, uciekając z miast, w których jest coraz gęściej, gdzie ulice są permanentnie wypełnione, a niemal każda życiowa przestrzeń dzielona z sąsiadami, turyści szukają prywatności. Hotel zaś niekoniecznie stanowi w takim wypadku odmianę – w końcu to też jest blok, pełen pokojów, okien i betonu. Domek w górach gwarantuje zupełnie inny poziom prywatności – zamiast sąsiadów po obu stronach mamy czyste, świeże powietrze. W przestronnym, przytulnie urządzonym domku w górach cieszyć można się każdą chwilą z rodziną. Za oknami zaś jest widok na góry, a nie na balkon lub deptak.

Dodatkowo, obecna pandemia koronawirusa zmieniła dynamikę wyjazdów i ogólny obraz branży turystycznej. By zapewnić sobie bezpieczeństwo w trakcie odpoczynku, wiele osób decyduje się na wynajęcie domku z dala od tłumów, w którym poza większą intymnością i możliwością relaksu, czuć się bezpiecznie

Turyści coraz częściej wybierają łono natury

Nie da znaleźć się hotelu w środku lasu – nie, bo nie; bo z hotelem i pensjonatem ściśle powiązana jest cała rozbudowana infrastruktura. Hotel zawsze gości przynajmniej kilkudziesięciu odwiedzających. Potrzebny jest parking, sklepu w pobliżu, miasto na wyciągnięcie ręki. Ponieważ turyści coraz częściej poszukują spokoju zamiast typowych turystycznych wrażeń, poszukują miejsca noclegu bliższego naturze. Właśnie takim rozwiązaniem jest domek w górach do wynajęcia. Co jednak, jeżeli zależy nam na wysokim standardzie rodem z hotelu? To także nie stanowi problemu.

Domek w górach nie musi oznaczać obniżonego standardu

"Chata" brzmi dosyć surowo. "Domek w górach" może nieco mniej, ale nadal nie przywodzi na myśl największego komfortu. Trzeba jednak pamiętać, że w ostatnich lata wolnostojące domki jako miejsce wakacyjnego noclegu stały się dużo popularniejsze, pobudowane zostały więc chatki w zupełnie nowej odsłonie. Przykładowo, Chata pod Przechybą to nowoczesne SPA z jacuzzi oraz sauną suchą i parową, strefą relaksu z prysznicem i WC, Wi-Fi oraz gustowny, nowoczesny wystrój. Warto zaznaczyć, że coraz więcej osób szuka rozwiązań ekologicznych. Nasza Chata ma wyposażenie nie tylko stylowe, komfortowe i przytulne, ale także ekologiczne, zadowoli więc tak świadomych, jak i wymagających gości.

Wróć